seo بهینه سازی موتورهای جستجو

یک وب سایت زیبا چه سودی دارد وقتی هیچ کس نمی تواند آن را پیدا کند؟ به منظور رسیدن به بهترین بازدهی که بر روی سرمایه گذاری که روی وب سایت خود داشتید، شما باید مطمئن شوید که وب سایت برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است. بسیاری از عوامل وجود دارد که در بهینه سازی یک وب سایت درگیر هستند، از جمله :

 • تجسس کلید واژه ها
 • بهینه سازی وب سایت و meta data
 • بهینه سازی خارج از سایت را از طریق ایجاد پیوند و بازاریابی رسانه های اجتماعی

 

برای آشنایی بیشتر با اهمیت بهینه سازی وب سایت , سئو به اطلاعات زیر توجه فرمایید

 • آیا می دانستید 80 درصد بازدید سایت شما از طریق موتورهای جستجو انجام می شود؟
 • آیا می دانستید روز به روز افراد برای خرید و تهیه نیاز های خود از وب سایت استفاده می کنند؟
 • آیا می دانستید وب سایت شما کمتر از 5 ثانیه زمان دارد تا مشتری را جذب کند؟
 • آیا می دانستید اکثر کاربران فقط نتیجه های جستجو در صفحه اول موتور جستجو گر را مشاهده می کنند؟
 • آیا از هزینه های سنگین تبلیغات اینترنتی خبر دارید؟
 • ایا می دانید بیشتر بازدید کننده های شما توسط 4 موتور جستجوگر بزرگ یعنی گوگل ، MSN ، Yahoo ، ASK وارد وب سایت شما می شوند؟

بهنیه سازی وب سایت و ارتقاء رتبه شما به صورت تصادفی رخ نمی دهد ، بلکه حاصل یک فرآیند کاملا علمی و سنگین می باشد.اگر در طراحی اولیه وب سایت موارد بهینه سازی وب سایت به خوبی رعایت شود این روند سریعتر رخ می دهد.معمولا برای بدست آوردن نتیجه بالای گوگل بین 5 تا یک سال زمان نیاز است. این زمان بر اساس رقبای شما درنظر گرفته می شود.هرچه قدر رقبای قوی تری داشته باشید زمان رسیدن به رتبه های اول گوگل طولانی تر خواهد بود.

 

انتخاب کلید واژه های مناسب

آنالیز کلمات کلیدی یکی از مهمترین اعمال درطراحی سایت و بهینه سازی وب سایت، تعیین دقیق و آنالیز کلمات کلیدی شما می باشد.این کلمات در کسب رتبه های بالا در موتورهای جستجو گر بسیار موثر و مهم می باشد.

 

آنالیز کلمات کلیدی

پایه و اساس یک روش موفق برای داشتن ترافیک بالا سایت و جذب مشتری تعیین کلمات کلیدی مناسب می باشد. وب یونیک بر اساس سیاست شما برای فروش و بازاریابی کلمات کلیدی شما را پیدا کرده سپس آنها را آنالیز می کند و بهترین و موثر ترین کلمات کلیدی را انتخاب کرده و در بهینه سازی سایت و طراحی سایت از آن استفاده می کند.

این روش باید به صورت مستمر انجام شود. این فرآیند تا بدست آوردن نتیجه مناسب و مطلوب ادامه خواهد داشت. این فرایند بر اساس استاندار های جهانی بهترین موتور های جستجوگر انجام می شود.

 

بهینه سازی سایت، ارتقاء رتبه سایت، افزایش رتبه سایت

خدماتی که توسط وب یونیک در زمینه بهینه سازی  سایت ، بهینه سازی وب سایت، افزایش  رتبه سایت و  ارتقاء رتبه سایت  ارائه می شود شامل موارد زیر می شود :

 • طراحی سایت از ابتدا و تعیین کلمات کلیدی
 • تجزیه و تحلیل رقبا و همکاران و جایگاه فعلی  طراحی وب سایت آنها در موتورهای جستجوگر
 • تحلیل و آنالیز کلمات کلیدی بر اساس فاز شناخت
 • دریافت نوشته ها و مطالب تهیه شده از سوی مشتری و تبدیل آنها به متن های مبتنی بر استاندارهای مورد توجه موتورهای جستجوگر
 • طراحی سایت و برنامه نویسی وب سایت مشتری بر اساس آخرین استاندارها و تکنیکهای سئو در جهان
 • معرفی وب سایت به موتورهای جستجوگر
 • تدوین یک استراتژی مدون و حرفه ای برای تبادل لینک
 • بازبینی و تجزیه و تحلیل آمار بادیدکنندگان طراحی سایت
 • بازنگری مجدد و مستمر در فرآیندهای بالا
 • مشاوره رایگان در خصوص بالا نگه داشتن رتبه سایت

 

سوالات متداول بهینه سازی سایت، سئو

چرا بهینه سازی سایت؟

سوال خوبی است. بهینه سازی سایت باعث می شود رتبه سایت شما در گوگل بالا رفته و به صفحه اول گوگل وارد شوید. وقتی به صفحه اول گوگل وارد شوید در نتیجه افرادی که کلمه کلیدی مورد نظر شما را جستجو می کند، وب سایت شما را دیده و وارد سایت شما می شوند. این کار یعنی افزایش بازدید سایت شما.درنتیجه محصول شما بیشتر فروخته شده و یا خدمات شما مشتری بیشتری خواهد داشت.

آیا راه دیگری هم برای آمدن به صفحه اول گوگل است؟

بله! استفاده از تبلیغ در گوگل! ولی باید در نظر گرفت که این هزینه به دلار پرداخت می شود. شاید برای وب سایت های خارجی که به دلار درآمد دارند به صرفه باشد، اما برای ما که به ریال پول در می آوریم شاید به صرفه نباشد. به طور معمول هزینه ای بین 600 الی 1000 دلار در ماه نیاز است! که در سال هزینه بسیار زیادی می شود.

برای بهینه سازی ما باید چه کار هایی انجام دهیم؟

معمولا برای دست یافتن به رتبه های بالای گوگل، علاوه بر داشتن دانش سئو، وب سایت خوب و قابل انعطاف نیز مورد نیاز است. وب سایت باید بدون خطا باشد و همچنین از آدرس های معتبر استفاده کنید. همچنین بهتر است که وب سایت داینامیک باشد تا متخصصان بهینه سازی سایت بتوانند مطالب را ویرایش کنند و یا مطلب جدید به سایت شما اضافه کنند.

هزینه افزایش رتبه سایت و بهینه سازی سایت چقدر است؟

عدد دقیق برای این کار وجود ندارد. معیارهایی همچون :  تعداد رقیبان، میزان استفاده رقبا از تکنیک های سئو، تعداد سرچ روزانه و… در قیمت تاثیرگذار است.

چه مدت طول می کشد تا به رتبه خوبی برسیم؟

این موضوع هم باید بعد از تحلیل وب سایت شما و وب سایت رقباء و همچنین میزان جستجو بر روی آن کلمه کلیدی و چندین پارامتر دیگر مورد بررسی قرار گیرد.

آیا این بهینه سازی وب سایت به صورت مادام العمر است؟

سوال بسیار سختی است. در محیط وب تمام رقبا در حال هزینه کردن برای رسیدن به رتبه های بالا هستند! حال باید دید رقباء شما چه مقدار برای این قضیه کنجکاو هستند؟